Sprawdź czym palić w kominku?

Kominek to marzenie wielu z nas. Kojarzy się z miłymi chwilami, gdy na zewnątrz zimno, my jesteśmy w stanie ogrzewać się w jego płomieniach. Ta pierwotna potrzeba siedzenia wokół płomienia to nic dziwnego, nasi przodkowie spędzali tak czas przy wspólnym ognisku. Nie da się tak naprawdę tego prostymi słowami zdefiniować, to tak metafizyczne wręcz uczucie, do którego chce się powracać, gdy tylko jest taka możliwość. Jednakowoż kominek to też szereg powinności, a najważniejszy z nich to kwestia, czym w nim palić.
kominek
Bloger: Brasa
Na podstawie danych z: Brasa
Co prawda, większość kominków jest przeznaczona do spalania drewna kominkowego,ale mamy także inne rozwiązania. Wiadomo, nie mówimy tutaj o kominkach gazowych, elektrycznych czy biokominkach, raczej z oczywistych powodów. Co wobec tego będzie najlepsze?

Inne artykuły

Które urządzenia są stosowane do odczytu odczynu ph

badania, laboratorium
Bloger: Army Medicine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W szkole uczymy się o tym, co wpływa przykładowo na odczyn wody i w jaki sposób owy odczyn da się zmienić. Zdarza się również, że dostajemy od nauczyciela papierek lakmusowy, który pozwala na określenie odczynu, zależnie od tego, jak się zabarwi można powiedzieć, czy odczyn konkretnej substancji, w tym wypadku płynnej jest zasadowy, obojętny czy kwasowy.


Rozpocznijmy od drewna, które jest najczęściej stosowanie. Jego główne zalety to dostępność i naprawdę przystępna cena. Co więcej, ma też dobry wpływ na środowisko, bo podczas jego spalania wydziela mniej szkodliwych związków niż na przykład tego typu materiały, jak olej opalowy lub węgiel kamienny. Popiół to jedynie 3% masy drewna, nie ma też kłopotów z utylizacją. Jednakowoż, powinniśmy mieć na uwadze, iż są różne rodzaje drewna, jedne trochę gorsze, drugie trochę lepsze. Najbardziej istotne czynniki odpowiadające za jakość drewna, to: wilgotność i gatunek.


Kolejnym ze sposobów jest brykiet drzewny. Jest to produkt całkowicie ekologiczny, pochodzi z trocin tarczanych sprasowanych, jakie nie mają w sobie substancji spalających. Dzięki działaniu temperatury i wysokiego ciśnienia z trocin wydobywa się lignina, ona to po zmniejszeniu temperatury zastyga spajając surowiec w formie brykietów. Brykiety posiadają także inne
kominek
Bloger: MULTI
Na podstawie danych z: MULTI
plus. Bez problemu nadają się do dokładnego dozowania, są przy tym zupełnie bezpieczne, pozwalają na równomiernie tworzenie się płomienia przy równomiernym przebiegu temperatury.

Ostatnie godne polecenia to pellety (pelety). Ich forma to cylindryczny granulat, który odznacza się średnicą poniżej dwudziestu pięciu milimetrów. Ich skład to wiórki, trociny, ścinki czy kora. Prasuje się je pod odpowiednim ciśnieniem, wytłacza do konkretnej średnicy i suszy. Nie są wzbogacane żadnymi dodatkowymi substancjami spalającymi.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do tego serwisu, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.

Substancją wiążącą jest naturalne lepiszcze. Spalanie również przebiega dobrze, nie uwalniają się żadne toksyczne związki. Powstałe niewielkie ilości popiołu są idealnie jako nawóz.

Jak widać każdy z tych rodzajów ma swoje plusy i minusy, jednakowoż każdy z nich jest godny polecenia. Trudno powiedzieć, który jest najlepszy, ponieważ każdy musi dobrać jak najbardziej odpowiedni dla swoich potrzeb. Każdy bowiem ma inne wymagania i priorytety. Zobacz więcej na zielonekominkowe.pl/.
2021/12/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.