Tektura i jej wykorzystanie w różnych gałęziach przemysłu do pakowania i nie tylko

Tektura to najgrubszy materiał papierniczy, nawet do 10 mm grubości. Powstaje dzięki zlepieniu paręnastu warstewek papierniczej masy.


Do produkcji kartonu używa się włókien ścieru drzewnego i makulatury.
Karton to produkt nie nadający się do pisania. Wśród gatunków tektury wyróżnia się: białą, kredową, i techniczną. Prócz tego wyróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z połączenia wielu warstewek papieru falą papierową, powodującą zwiększenie sztywności tektury a także tekturę lITą. Tektura jest przede wszystkim używana do produkcji kartonów zbiorczych. Ze względu na rodzaje fali w kartonach 3-warstwowych wyróżnia się tzw. fale B, fale C jak też fale E. Istnieją również tektury pięciowarstwowe, powstające z kombinacji powyższych rodzajów fal - zamów opakowania tekturowe.


beton
Bloger: Lafarge Beton
Na podstawie danych z: Lafarge Beton


Tektura falista ma zastosowanie w wytwórczości rozmaitego wariantu funkcjonalnych zapakowań. Do czego możesz zastosować tekturę? Będzie ona doskonała m.in., do wypełniania przestrzeni, ochrania kąty oraz powierzchnie. Może służyć jako wyściółka oraz nadaje się do owijania oraz przykrywania. Budowlańcy często znajdują wykorzystanie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich.

Masz chęć przeczytać inne tak samo praktyczne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj (https://sacher-cnc.com/pl/odpuszczanie/), a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Tektura falista (zamów tekturę) to znakomity materiał chroniący przed uszkodzeniami np. parkiety. Dzięki swym własnościom jest stosowna do przechowywania jak też przewozu przykładowo przeprowadzki. Ponieważ rynek w swojej propozycji ma rozmaite warianty tektury zatem może pojawić się kłopot z wyborem owej konkretnej. Należałoby zaakcentować, iż wybór powinien być uzasadniony późniejszym zastosowaniem powstałego z kartonu np. opakowania.
Jako wyznacznik wyboru można wziąć masę produktu, wtedy będzie oczywiste, iż do takiego musi zostać użyta mocniejsza tektura, z kolei do lżejszych cieńsza. Producent opakowań tekturowych ma w ofercie różnej grubości kartony.
2023/06/18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.