Jakie sprzęty są niezbędne w pracy rolników?

Jeśli jesteś rolnikiem, wówczas zdecydowanie dobrze zdajesz sobie sprawę z faktu, jak nader istotna jest sprawa posiadania właściwej jakości narzędzi. Kiedy codziennie musisz pracować w polu, wówczas stanowczo powinieneś móc polegać na swoich urządzeniach – kiedy tak się nie stanie, wówczas może okazać się, że z Twojej ciężkiej pracy nici.
traktor jadący po polu z pługiem
Bloger: flickr.com
Na podstawie danych z: flickr.com
W rolnictwie czasami bywa tak, że pewne zbiory trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie sporo jest uzależnione między innymi od pogody. Jeśli nie możesz wykonać jakichś czynności, bo przykładowo jedna z Twoich maszyn odmówiła posłuszeństwa, wówczas zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na inną. Jeśli masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby pożyczy Ci swoich urządzeń, nie jesteś jeszcze w takiej złej sytuacji – kiedy jednakże chcesz zupełnie panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wówczas na pewno powinieneś zastanowić się nad zakupem nowych urządzeń albo przynajmniej odpowiednich części do nich. Jedną z maszyn, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są niewątpliwie lemiesze . Kiedy jesteś rolnikiem, wówczas kategorycznie dobrze wiesz, czym jest lemiesz – kiedy jednak nie, chętnie pospieszymy Ci z pomocą. Lemiesz jest częścią pługu rolniczego – a więc narzędzia, które używa się wyjątkowo często.


Inne artykuły

Garść faktów maszynach do prac polowych

maszyny rolnicze
Bloger: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W krajach Europy Zachodniej wprowadzenie maszyn do rolnictwa zaczęła się już w XIX wieku. W naszym kraju zajęło to więcej czasu. Pomimo danego opóźnienia polskie rolnictwo niezwykle ekspresowo było w stanie dogonić rolników z Europy Zachodniej. Aktualnie nie ma już gospodarstw rolnych, w których spora część pracy realizowana jest ręcznie.


pług
Bloger: flickr.com
Na podstawie danych z: flickr.com
Jeżeli lemiesz uderzy o kamień lub hurtownia srebra 925 inną przeszkodę, wówczas istnieje wielkie ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego. Zważywszy na to, że w ziemi zazwyczaj znajdują się kamienie albo inne przeszkody, lemiesze bez wątpienia są jednymi z najczęściej psujących się maszyn rolniczych. Jeżeli lemiesz trafi na kamień, wtedy istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przymocowują lemiesz do pługa (--> więcej na stal-hurt.pl). Na szczęście śruby do lemieszy nie są w ogóle drogie, dlatego stanowczo warto zawsze mieć kilka w zapasie. Jeśli będziesz miał przy sobie śruby do lemiesza, wówczas na pewno bardzo szybko będziesz w stanie naprawić swój pług. To wielce ważne, a sam montaż śrub w lemieszu jest wyjątkowo prosty, dlatego bez wątpliwości zawsze warto mieć parę dodatkowych śrub w zapasie.
2023/05/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.