Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy posiada swój samochód. Widać to zresztą w miastach, gdzie znalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.

W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy posiada swój samochód. Widać to notabene w miastach, gdzie znalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.
obrazek - samochód
Bloger: Daniel Jolivet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Posiadanie samochodem stało się symbolem statusu społecznego. Wśród ludzi przyjęło się, że każdy powinien mieć własny samochód, nawet jeżeli wyłożymy na niego ostatnie pieniądze (). Co więcej obecnie panuje moda zgodnie z którą musimy posiadać jak najlepszy model - najlepiej gdybyśmy zmieniali nasze auto co dwa lata. Jest to sytuacja analogiczna do smartfonów oraz innych nowinek technologicznych, które również zmieniamy jak rękawiczki pod wpływem niezliczonych reklam, które widzimy codziennie, w każdym dostępnym miejscu.

Ten nasz link (http://hurtopony.pl/opony-do-samochodu/suzuki/swift) kieruje do materiału, jaki ma przydatne treści - z pewnością Cię zaciekawią i będą użyteczne.

Oczywiście nie wszystkie samochody jeżdżące po ulicach należą do osób prywatnych. Zauważalna część z nich, to auta służbowe, zakupione przez różne firmy. W takich przypadkach przedsiębiorstwa te często stosują zbiorniki na paliwo lub zbiorniki na on, w uzależnieniu od tego jaki rodzaj silnika posiadają zakupione samochody. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż zbiorniki te umożliwiają składowanie oraz wewnętrzną dystrybucję paliwa. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie drogocennego czasu, który normalnie poświęcilibyśmy na dojazd na stację paliw oraz pieniędzy dzięki możliwości zakupu większych ilości paliwa po cenach hurtowych (). Tak duża ilość samochodów poruszających się codziennie po naszych ulicach ma jednak negatywne skutki, a konkretnie wyraźnie zanieczyszczają powietrze. Auta są właśnie najliczniejszą grupą pojazdów emitujących spaliny. Ponad 70% zanieczyszczeń powietrza pochodzi z gazów wylotowych aut, zarówno osobowych, a także ciężarowych. Jest to więcej niż produkuje przemysł (zobacz wzór przemysłowy ochrona) oraz energetyka razem wzięte. Pojazdy jeżdżą wszędzie, jednak największe skupiska znajdują się w dużych aglomeracjach oraz autostradach. W tych miejscach można zauważyć największe oznaki zanieczyszczenia powietrza. Oczywiście obecnie problem ochrony środowiska staje się coraz bardziej nagłośniony, dlatego producenci starają się ograniczyć negatywny wpływ przemysłu motoryzacyjnego na środowisko stosując między innymi katalizatory, filtry do paliwa itp. co na pewno jest krokiem w dobrą stronę.

Inne artykuły

Koła Pirelli będą świetnym wyborem

pirelli p6000
Bloger: Automobile Italia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zastanawialiście się kiedykolwiek nad wymianą zużyte opony na nowe? Pewnie tak się nie raz stało. Lecz czy kiedyś zaplanowałeś który model pragniesz?


Dobór właściwych opon, co ważniejsze obręczy nie jest wcale taki proste jak się wydaje.

Konkludując obecnie posiadanie samochodu jest symbolem statusu społecznego. Skutkiem takiej sytuacji są ulice wiecznie zapełnione autami a także miasta, w których odnalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Co więcej tak znacząca liczba samochodów ma wyraźny wpływ na środowisko w którym żyjemy, i dlatego należy zatroszczyć się o to, żeby były one jak najbardziej przyjazne środowisku.
2019/09/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.