Jak prawidłowo strzelać z łuku? O jakich sprawach musimy pamiętać, jakie są najważniejsze zasady?

Łuk to jeden z najstarszych typów broni miotających. Jest znany ludzkości od co najmniej trzydziestu pięciu tyś. lat, choć rzeczywiście stał się pomocny w okresie środkowego mezolitu, więc około dziesięciu tysięcy lat p.n.e..

Strzały
Łuk składa się ze sprężystego pręta lub listwy zwanego łęczyskiem, a jednocześnie linki która łączy oba końce pręta jaka jest zwana cięciwą. Pociskiem faktycznie jest strzała, cienki i długi pręt, który jest wystrzeliwany z łuku. Łęczyska łuku powinny być wytworzone z elastycznego materiału, jaki może ulegać odwracalnemu odkształceniu poprzez ręczne naciągnięcie cięciwy. Cięciwa powinna być stosunkowo cienka, ale nie za bardzo nierozciągliwą linką, dość wytrzymałą, ażeby nie pękać w chwili prostowania łęczyska po strzale.

Inne artykuły

Piłki gimnastyczne świetnie odciążą kręgosłup

pośladki
Bloger: David Howard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie musimy chodzić na siłownię, żeby mieć możliwość powalczyć o wspaniałą kondycję oraz figurę. Spokojnie mamy szansę w najistotniejsze urządzenia zaopatrywać się w mieszkaniu i tu właśnie ćwiczyć cały czas, jeżeli jedynie będziemy mieli wolną chwilę.


Rower magnetyczny to właściwe rozwiązanie


Jeśli pójdziemy do sklepu sportowego, to prędko dostrzegamy, że istnieje sporo sprzętów, które będziemy mieli okazję nabyć do siebie do domu.


Strzała zaś musi być na tyle długa, aby wystawać trochę za łęczysko w chwili pełnego naciągnięcia cięciwy. Strzelanie z łuku wymaga zastosowania obu rąk.

To fakt, że dzisiaj posiadamy dostęp do dużej ilości danych, zatem jeśli prezentowana problematyka Cię zafascynowała i pragniesz uzyskać podobne wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po źródło (https://www.skalnik.pl/odziez/akcesoria/kominiarki-maski) tu.

Strzelec powinien trzymać w jednej, prostej ręce łęczysko. Musi ono być trochę niżej połowy jego długości ręki. Dłoń stanowi najczęściej powierzchnię, jaka utrzymuje strzałę prostopadle do drzewca. W różnorodnych modelach łuków mogą występować też podstawki pod strzałę. Druga ręką łucznik powinien trzymać również cięciwę - następna strona. Napinanie łuku polega na jednoczesnym odpychaniu łuku i pociągnięciu cięciwy, najkorzystniej zaś się dzieje, jak obie tego rodzaju siły mogą się równoważyć. Skuteczne i najlepsze strzelanie z łuku zależy od długich treningów siłowych i technicznych. Najbardziej istotną sprawą jest umiejętność dość długiego wytrzymania w bezruchu w momencie, maksymalnego naciągnięcia cięciwy. W momencie takim całe partie mięśni pleców, klatki piersiowej a także obu rąk poddane są niezwykle mocnym naprężeniom.

Nasz ciekawy news (https://gohero.pl) przypadł Ci do gustu To świetnie, gdyż na następnej stronie stworzyliśmy dla Ciebie sporo tego typu wiadomości.


łuk
Bloger: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Łucznik więc musi móc wytrzymać taki wysiłek przez kilka, a czasem kilkanaście sekund, a to dlatego, żeby w konsekwencji mógł celnie wykierować swój łuk. Nie może więc podlegać żadnym drganiom, dodatkowo musi kontrolować swój oddech. Wzrost mocy koniecznej do naciągnięcia i utrzymania łuku jest proporcjonalny do pędu strzały, więc i do zasięgu łuku. Moment zwolnienia cięciwy polega na oddaniu strzału przy jak najmniejszym, kilkumilimetrowym otwarciu palców, która pozwala na zejście cięciwy z opuszek. Wiadomo, by osiągać jak najbardziej zadowalające wyniki musimy mieć wszystkie niezbędne akcesoria do łuku.
2020/09/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.