Jak należy myć samochód, żeby zawsze prezentował się pięknie? Oto parę porad

Co mówi o tym, iż jesteśmy gentelmenami? Rzecz jasna dobre maniery jak również wychowanie, ale również wygląd zewnętrzny, idealnie wyprasowana koszula, czyste buty i rzecz jasna zadbany pojazd. No bo jakby to wyglądało, gdybyśmy mieli doskonale skrojony garnitur i modne obuwie, a nasze auto przedstawiałoby się jak po rajdzie samochodowym, w błocie po sam dach? Nie trzeba pewnie nawet mówić.


Najlepiej zadbać o samochód korzystając z pomocy fachowców, jak kosmetyka samochodowa Wrocław, lecz jeżeli chcemy popróbować sami, chociażby od czasu do czasu, można się tym zająć, ale należy poznać kilka reguł, dzięki temu nasze auto rzeczywiście będzie się doskonale prezentować - odpicuj swoje auto ( proporczyki tir ) ze studiem zajmującym się kosmetyką samochodową. Niezbędne będzie wiadro, środek do mycia samochodów, najlepiej ten z pH neutralnym, rękawica z mikrofibry i wosk. Co do rękawicy, to z pewnością jest lepsza aniżeli klasyczna gąbka czy tym bardziej stare szmatki czy koszulki. Jednocześnie do czyszczenia potrzebny będzie również ręcznik do wytarcia, najlepiej z mikrofibry, oraz środek do czyszczenia felg.
samochód po zabiegach kosmetycznych w warsztacie Wrocław
Bloger: Kyle Harris
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W trakcie mycia samochodu nie powinniśmy od razu przejść do nakładania szamponu, a to przez to, iż ziarenka piasku, które są na lakierze mogą go zarysować. Dobrze jest najpierw opłukać całe auto. Idealnie jakbyśmy mieli myjkę ciśnieniową, natomiast zwykły wąż również będzie odpowiedni. Koniecznie postarajmy się o jak najbardziej mocny strumień wody. Bardzo ważne jest czyszczenie karoserii. Mycie najlepiej rozpocząć od powierzchni poziomych, jak dach lub maska, natomiast następnie musimy zabrać się do płaszczyzn płaskich oraz pochyłych. Te najgorsze, najbrudniejsze elementy warto sobie zostawić na koniec.

By dobrze zabezpieczyć się przed ryzykiem zarysowaniem lakiery trzeba zastosować ruchy proste, nie róbmy również kolistych ruchów, sprawdź nas: . Tak warto robić na wszystkich etapach, również podczas wycierania oraz nanoszenie wosku. Po umyciu należy spłukać pianę oraz dokładnie wytrzeć pojazd. To bardzo istotny element, przez to można zapobiec powstaniu smug i zacieków.


Otwórzmy drzwi oraz wytrzyjmy progi, gdyż do tych miejsc też na pewno dostała się woda. Na tego typu mycie potrzeba z pewnością dużo czasu, w związku z tym nie każdy sobie może na to pozwolić. Nic straconego, zawsze możemy zwrócić się do profesjonalistów, jak polerowanie lakieru Wrocław.
2022/05/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.