Czym się charakteryzują tak popularne dzisiaj opakowania z tektury.

Papier i tektura są niezwykle powszechne, zarówno przy niewielkich jednostkowych pudełkach, jak i przy opakowaniach zbiorczych. Posiadają one liczne zalety, przez co są doskonałą alternatywą dla plastików i folii.
kombajn
Bloger: Martin Pettitt
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Po pierwsze mają na tyle dużą wytrzymałość, że doskonale chronią towary w czasie (zobacz najlepsze promocje na: kador transfery maszyn) i magazynowania. Pomimo że papier kojarzy się z tym, że jest delikatny, to na opakowania tekturowe stosuje się jego odpowiednie odmiany, jakie naprawdę dużo mogą wytrzymać . Przeważnie stosowana jest w tym celu mocna tektura, która ma specjalną przestrzenną strukturę, zapewniającą z jednej strony lekkość a z drugiej wytrzymałość. Tektura falista produkowana jest w różnych grubościach, dzięki czemu można z niej robić zarówno nieduże pudełka, jak i większe kartony.
tektura falista
Na podstawie danych z: pixabay.com


Dużym okazem tekturowych opakowań jest ich niska waga i możliwości wygodnego składowania. Tym sposobem da się większą ich ilość magazynować na niewielkiej powierzchni, a w razie potrzeby złożyć w gotowe pudełko. Można także na nich w łatwy i tani sposób wykonać rozmaite nadruki, przez co opakowania takie będą znacznie bardziej estetyczne . Bez wątpienia plusem tego materiału jest również cena, a także to, że jest on przyjazny dla środowiska, w odróżnieniu przykładowo do plastików.
Lecz tektura ma również kilka wad, o jakich trzeba pamiętać podczas jej używania. Przede wszystkim jest łatwopalna, więc należy uważać z nią przy ogniu, a poza tym szybko chłonie wilgoć, więc nie nadaje się do używania na zewnątrz.
2023/05/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.