Tradycyjna technologia w połączeniu z nowymi odkryciami oferuje bardzo dobre wyniki. Oto najlepszy przykład

Przed tym jak nadeszła epoka tworzenia ściśle komputerowego – grafika przeszła sporą drogę rozwoju i komercyjnego wyrazu. Dawniej jej ekwiwalent stanowiły tradycyjne malowidła wykonywane z pomocą węgli, tuszu lub kolorowych farb.


grafika
Bloger: Daniel Rehn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rozwój grafiki w XX wieku umożliwił pracę artystyczną przynoszącą dość dobre dochody osobom, które wcześniej parały się artystycznymi czynnościami ledwo przynoszącymi finansowe korzyści. Drobne znaki graficzne, które występowały na produktach często nakładano metodą stempelkową lub ładowarki teleskopowe lubelskie sitodrukową, jak maszyna do sitodruku. Wymagały ona sporo pracy, zręczności oraz dokładności wykonujących. Grafikę tworzyło się z pomocą szablonów większego albo małego formatu, które tworzyły obrys krawędzi konkretnych detali.

Powstawały pod wpływem wtłaczanych w puste przestrzenie farb drukarskich, a ich podstawową zaletą było to, że szybko schły. Komputer, dzisiejsze narzędzie pracy dla grafików w zdecydowany sposób wyparł działanie klasycznej fotografii. Aparaty fotograficzne dają dzisiaj szeroką możliwość modyfikowania i poprawiania obrazu.

Czy posiadasz trudność ze znalezieniem intrygujących informacji na opisywany wątek? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (http://www.cik-wisniewski.pl/), a na pewno się nie zawiedziesz.

Artysta nie musi się już zdawać na nieudane ujęcia. Wszystko dostrzec i zaplanować możemy w wizjerze aparatu i twórca przez to posiada możliwość dokładnego tworzenia przez siebie wymyślonej wizji graficznej. Do tego możliwa jest jeszcze obróbka na komputerze z pomocą programów.


koszulka
Bloger: Stefanie Eisenschenk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ileż pomysłowości twórczej a przy tym dokładności wymagało jeszcze pięćdziesiąt lat temu uzyskanie takich rezultatów, które obecnie jesteśmy w stanie bardzo prosto otrzymać z pomocą programów komputerowych? Dlatego z całym szacunkiem dla prędkości i produktywności pracy komputerów musimy szanować dorobek ludzi, którzy nie posiadali możliwości poznać dzisiejszych narzędzi do grafiki. Tym bardziej, iż z części tamtych technik korzysta się i dzisiaj, dobry przykład to maszyna do koszulek. Jej działanie czerpie z technologii sitodruku, i w zależności od poziomu zaawansowania, najnowszych technik (Strona www z maszynami do koszulek). To połączenie umiejętności wykonania i dzisiejszych myśli technologicznych daje bardzo dobre efekty.
2021/11/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.