Chlapacze jako zabezpiecznie lakieru progowego samochodu

Chlapacze chronią lakier progowy pojazdu przed uderzeniami piachu, żwiru i kamieni spod kół, które uderzają z ogromną siłą w czasie jazdy.


W większości modeli nowych aut dostępne są oryginalne chlapacze, które mogą być założone na życzenie kupującego, bądź dokupione w przyszłości.
image - samochód
Bloger: PSIORTAL .pl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zdołamy wybierać z rozmaitej propozycji zamienników i modeli wielofunkcyjnych. Oryginalne chlapacze stworzone są z najlepszych jakościowo tworzyw i prezentują się bardzo porządnie, zaś najtańsze zamienniki i zestawy uniwersalne to zwykle wyroby niższej jakości.

Zaciekawił Cię ten tekst? Zajrzyj zatem do następnego artykułu i czytaj opel tuning do woli o intrygujących Cię kwestiach.

Przednie chlapacze blokują obijanie progów, także drzwi przez piasek, również żwir. Zmniejsza się także tempo brudzenia bocznych części nadwozia. Tylne chlapacze z kolei hamują ilość wody, także błota, jakie podnoszone są przez koła, redukując równocześnie brudzenie się zadniej części karoserii.

Wręczamy Ci dostęp ekstra (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_25m_techkar,2,3603) do następnych niebywale interesujących postów, które umieściliśmy na odrębnej stronie. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link.

Ma to także duży wpływ na kierowców podróżujących za nami, ponieważ chlapacze wstrzymają część kamieni, które zdołałyby spod naszych kół wylądować na masce, lub szybie pojazdu jadącego z tyłu.


Zakładanie chlapaczy jest stosunkowo łatwą czynnością, która nie potrzebuje specjalistycznej wiedzy, przyrządów, lub stanowiska warsztatowego. Przy montowaniu powinno się bardzo uważać, łatwo dopuścić do defektu powłoki, jaka zabezpiecza nasze podwozie przed korozją.
Poniektóre modele samochodów wymagają wiercenia w celu montaży chlapaczy, uszkadzamy tym samym zabezpieczenie antykorozyjne. Przed montażem należałoby zapoznać się z instrukcją, która winna być dołożona do zestawu.
2021/03/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.