Chlapacze jako zabezpiecznie lakieru progowego samochodu

Chlapacze chronią lakier progowy pojazdu przed uderzeniami piachu, żwiru i kamieni spod kół, które uderzają z ogromną siłą w czasie jazdy.


W większości modeli nowych aut dostępne są oryginalne chlapacze, które mogą być założone na życzenie kupującego, bądź dokupione w przyszłości.


image - samochód
Bloger: PSIORTAL .pl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zdołamy wybierać z rozmaitej propozycji zamienników i modeli wielofunkcyjnych.

Nie ociągaj się i sprawdź w najświeższym tekście (magazynauto.pl/porady/termin-przydatnosci-czesci-plynow-i-akcesoriow-do-auta,aid,1478), jak podchodzi do tego tematu inny redaktor - ten artykuł też jest bardzo ekscytujący!

Oryginalne chlapacze stworzone są z najlepszych jakościowo tworzyw i prezentują się bardzo porządnie, zaś najtańsze zamienniki i zestawy uniwersalne to zwykle wyroby niższej jakości. Przednie chlapacze blokują obijanie progów, także drzwi przez piasek, również żwir. Zmniejsza się także tempo brudzenia bocznych części nadwozia. Tylne chlapacze z kolei hamują ilość wody, także błota, jakie podnoszone są przez koła, redukując równocześnie brudzenie się zadniej części karoserii.

Wręczamy Ci dostęp ekstra (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_25m_techkar,2,3603) do następnych niebywale interesujących postów, które umieściliśmy na odrębnej stronie. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link.

Ma to także duży wpływ na kierowców podróżujących za nami, ponieważ chlapacze wstrzymają część kamieni, które zdołałyby spod naszych kół wylądować na masce, lub szybie pojazdu jadącego z tyłu.


Inne artykuły

Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w środowisku przemysłowym większą wydajność urządzeń

Kurtyny bezpieczeństwa
Bloger: Bill Abbott
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W przypadku strategicznych zadań w branży przemysłowej, a także w trakcie ważnych akcji ochronnych najważniejsze zadanie odgrywa bezpieczeństwo osób i rzeczy. Jeśli o to chodzi stosuje się efektywne rozwiązania, których pierwszorzędnym zadaniem jest stuprocentowa kontrola i gwarancja bezpieczeństwa do momentu wyeliminowania zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie są między innymi optyczne kurtyny bezpieczeństwa.


Zakładanie chlapaczy jest stosunkowo łatwą czynnością, która nie potrzebuje specjalistycznej wiedzy, przyrządów, lub stanowiska warsztatowego. Przy montowaniu powinno się bardzo uważać, łatwo dopuścić do defektu powłoki, jaka zabezpiecza nasze podwozie przed korozją.


Poniektóre modele samochodów wymagają wiercenia w celu montaży chlapaczy, uszkadzamy tym samym zabezpieczenie antykorozyjne. Przed montażem należałoby zapoznać się z instrukcją, która winna być dołożona do zestawu.
2021/10/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.