Prowadzący samochód jest zobligowany do tego by nie zapominać, że stan ogumienia to bezpieczeństwo w trakcie podróżowania

Spora część z z nas jest raczej zgodna, że pewność i spokój podczas podróżowania samochodem uwarunkowana jest w dużej części oponami. Opony są w pewnym sensie najistotniejszym i jedynym elementem łączności auta z nawierzchnią.

Zasadniczą funkcję odgrywa głównie dobór adekwatnych opon, dopasowanych według specyfikacji producenta marki naszego auta. Przy wyborze, warto sprawdzić aby zakupione przez nas kormoran opony były (więcej na ) jak najwyższej jakości i aby opony cechowały się optymalnymi osiągami, odpowiednimi dla naszego pojazdu. Opony dominujących na rynku marek to przede wszystkim zapewnienie w obszarze bezpieczeństwa. Zgodne z zaleceniami producentów eksploatowanie ogumienia to użytkowanie ich zgodnie ze specyfikacją podaną dla danego rodzaju ogumienia.

Jeżeli bezpieczne warunki jazdy zależą w dużej mierze od typu opon zamontowanych w samochodzie, to równie nasze bezpieczeństwo mocno jest zależne od ich stopnia zużycia.
opony
Bloger: Frank Weber
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kierujący pojazdem dla własnego dobra muszą przeglądać poziom ciśnienia w swoich oponach, prawidłowo raz w miesiącu, a przy tej okazji, kontrolować także głębokość protektora oraz zwrócić uwagę na jego uszkodzenia lub nieregularne zużycie.

Zainteresował Cię ten materiał? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis zawiera podobne dane do publikowanych.

Podróż z zaniżonym ciśnieniem w oponach staje się nie tylko zagrożeniem. Taka jazda niedopompowanymi oponami sprawia, że opony się przegrzewają a w konsekwencji mogą spowodować zniszczenie wewnętrznych części opon (np www).

Inne artykuły

Wartościowe wskazówki związane z wyborem dobrego typu opon

opony
Bloger: Levente
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wybór opon samochodowych to nieraz spora mordęga. Niełatwo orientować się wśród licznych firm oferujących swoje produkty. Znaczna ilość reklam w większości wypadków utrudnia tu wybór, zamiast go ułatwiać, dlatego dużo osób może stawiać sobie aktualnie zapytanie które opony wybierać dla swojego samochodu?


Ponadto podróżowanie na oponach z za niskim ciśnieniem oznacza nie tylko nieprzewidziane koszty wynikające z potrzeby częstej wymiany częściej zużywających się opon. Takie opony będą miały przede wszystkim wydłużoną drogę hamowania, gorszą jakość prowadzenia i niewłaściwym panowaniem nad samochodem.

Zbyt wysokie ciśnienie w ogumieniu może z kolei spowodować przedwczesną i nieregularną amortyzację opon a w rezultacie zminimalizować odporność opon na uderzenia. Podczas jazdy opony nagrzewają się, w oponach wzrasta ciśnienie powietrza. Dlatego opony michelin właściwie nie należy pompować gdy będą ciepłe. Sprawdzone i solidne opony pirelli ułatwiają prawidłową przyczepność opon, a więc podnoszą bezpieczne warunki jazdy kierowców i pasażerów.
2022/05/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.