Jak dobierać części do samochodu? Jak to zrobić, ażeby części rzeczywiście pasowały?

Nie każdy ma w planach powierzać kupno części mechanikom, duża ilość osób chce robić to samodzielnie. Powstaje więc pytanie: jak to zrobić? Od razu powinniśmy wiedzieć, iż nie jest to takie proste, chociaż łatwa dostępność do internetu sprawia, że każdy i wszędzie może kupić takie części. Niestety, to jedynie teoria, gdyż często zakupioną rzecz należy wymienić lub nabyć kolejną. Czasem jest jeszcze mniej ciekawie, ponieważ należy naprawić usterki, do jakich doszło na skutek montażu niewłaściwego elementu.

daewoo lanos
Na podstawie danych z: foter.com
W większości ogólnodostępnych katalogów części zamiennych oraz w sklepach internetowych, które prowadzą hurtownie motoryzacyjne takie części szuka się wedle modeli i roczników. Przed rozpoczęciem poszukiwań najbardziej korzystnie jednak sprawdzić, z jaką dokładnie wersją auta mamy do czynienia, najistotniejsze są zaś moc silnika, data produkcji oraz wyposażenie. Co dość ciekawe, najlepiej określone mocy jednostki jest najważniejsze nie tylko w przypadku części - https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/akcesoria-myjek-techkar,2,3529 - do samego silnika, bo w zależności od wersji napędu mogą różnić się elementy układu hamulcowego, zawieszenia i elektroniki.

Wielkie znaczenie ma także to, dane auto zostało wyposażone w automatyczną skrzynię biegów oraz klimatyzację. Po wyszukaniu w katalogu części, która na pierwszy rzut oka powinna pasować, przed zakupem, dobrze sprawdzić dokładnie cały opis podzespołu. Dość często bowiem małym druczkiem dopisywane jest tam, że przykładowo dana rzecz jest do wersji, lecz bez klimatyzacji. Powinniśmy więc to koniecznie zobaczyć, żeby mocno się nie rozczarować.https://myj-car.pl/ auto detailing bydgoszczJak więc najlepiej wyszukiwać części? Faktycznie najbardziej pewna metoda to numer VIN samochodu.


Inne artykuły

W jaki sposób dbać o samochód francuski?

czerwony citroen
Bloger: Nacho
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Auta które pochodzą z Francji bez wątpienia wyróżniają się interesującym wyglądem. Miewają one bardzo licznych amatorów w całej Europie. Niestety wszakże tego typu auta mają swoiste przypadłości, z jakimi każdy użytkownik będzie musiał się borykać.

Na podstawie takiego unikalnego numeru VIN jesteśmy w stanie raczej bardzo dobrze ustalić wersję samochodu. Jest jednak jeden problem, gdyż z tego numeru można korzystać jedynie w autoryzowanych serwisach, lecz i w specjalistycznych sklepach oraz hurtowniach, które sprzedają części jedynie dla określonych marek. Pomimo to, to najbardziej pewny sposób i warto z niego skorzystać, zwłaszcza jak żyjemy w dużym mieście mamy do tego dostęp. Tak więc jak poszukujemy Daewoo części Kraków faktycznie ma bardzo dużo do zaoferowania. Warto o tym pamiętać.
2023/04/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.