Klimatyzacja w samochodach do pewnego momentu kojarzyła się jedynie z autami z wyższej półki

Z czasem ten komfort okazał się rzeczą zwyczajną. W tzw. klimę wyposaża się pojazdy mniejszych klas. Dziś klimę można spotkać też jako wyposażenie konwencjonalne zwyczajnych pojazdach miejskich.
Co powoduje rosnący wciąż popyt na tego typu wyposażenie nawet w krajach, gdzie upalne lato zupełnie nie trwa długo? Czy jedynie chęć podwyższenia wygody? Otóż nie. W opinii ekspertów udowodniono, że właściwie nastawiony klimatyzator przyczynia się w dużym stopniu do poprawy bezpieczeństwa na drogach.


Niejeden z kierowców pamięta zapewne uczucie jakie towarzyszy otwieraniu drzwi samochodu pozostawionego uprzednio w całkowitym upale na asfaltowym miejscu postojowym. Fala gorąca ze środka samochodu jest mocno wyczuwalna. Następnie trzeba wejść do tego "pieca" i jechać. W przypadku nie posiadania klimy kierowca i pasażerowie zaczynają prawdziwą walkę z wiatrakami. Uchylanie okien, załączona dmuchawa, która i tak daje niewiele chłodniejsze powietrze nie dając oczekiwanych rezultatów. Wnętrze auta może rozgrzewać się aż do 60 stopni C.


Dmuchawa samochodowa, ważny link jest sprzętem, mającym ścisły związek z układem klimatyzacji. Daje wentylację środka pojazdu poprzez przepływ powietrza. Dmuchawa dmuchawa samochodowa ułatwia więc efektywnie osiągnąć wymaganą temperaturę w środku. Przyrząd ten wymaga wymiany, wówczas gdy zacznie wytwarzać nieregularny przepływ powietrza lub zbytni hałas.


Dodge Challenger
Bloger: amateur photography by michel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejnym niezbędnym elementem okazują się być przewody do klimatyzacji polecana strona to przez nie przechodzi czynnik chłodzący. W czasie roku przez przewody i złącza z systemu ubywa ok. 10 do 15 proc. czynnika.
Wskazuje to, iż już po trzech latach wydolność do ochładzania wnętrza samochodu ulega dużemu ograniczeniu. A więc ich skuteczność posiada ogromne znaczenie dla strat w całym układzie klimatyzacyjnym.
2019/10/09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.