Klimatyzacja w samochodach do pewnego momentu kojarzyła się jedynie z autami z wyższej półki

Z czasem ten komfort okazał się rzeczą zwyczajną. W tzw. klimę wyposaża się pojazdy mniejszych klas. Dziś klimę można spotkać też jako wyposażenie konwencjonalne zwyczajnych pojazdach miejskich.


Co powoduje rosnący wciąż popyt na tego typu wyposażenie nawet w krajach, gdzie upalne lato zupełnie nie trwa długo? Czy jedynie chęć podwyższenia wygody? Otóż nie. W opinii ekspertów udowodniono, że właściwie nastawiony klimatyzator przyczynia się w dużym stopniu do poprawy bezpieczeństwa na drogach.


Niejeden z kierowców pamięta zapewne uczucie jakie towarzyszy otwieraniu drzwi samochodu pozostawionego uprzednio w całkowitym upale na asfaltowym miejscu postojowym.

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz witrynę (https://sklep.oemtuning.pl/pl/p/Progi-AUDI-TT-8N/4643), która też publikuje podobne treści. One zapewne również Cię zaabsorbują!

Fala gorąca ze środka samochodu jest mocno wyczuwalna. Następnie trzeba wejść do tego "pieca" i jechać. W przypadku nie posiadania klimy kierowca i pasażerowie zaczynają prawdziwą walkę z wiatrakami. Uchylanie okien, załączona dmuchawa, która i tak daje niewiele chłodniejsze powietrze nie dając oczekiwanych rezultatów. Wnętrze auta może rozgrzewać się aż do 60 stopni C.


Dmuchawa samochodowa, ważny link jest sprzętem, mającym ścisły związek z układem klimatyzacji. Daje wentylację środka pojazdu poprzez przepływ powietrza. Dmuchawa dmuchawa samochodowa ułatwia więc efektywnie osiągnąć wymaganą temperaturę w środku. Przyrząd ten wymaga wymiany, wówczas gdy zacznie wytwarzać nieregularny przepływ powietrza lub zbytni hałas.


Dodge Challenger
Bloger: amateur photography by michel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Hak używany przy różnych samochodach - Po co jest? Na co dokładnie się go używa? Czy dosłownie każdy samochód go posiada?

ekologia
Jeśli porządnie się po przyglądać jakimś konkretnym samochodom, często możemy zobaczyć bardzo wiele wspólnych elementów, mimo różnicy na przykład marek, czy też po prostu modelów.


Kolejnym niezbędnym elementem okazują się być przewody do klimatyzacji polecana strona to przez nie przechodzi czynnik chłodzący. W czasie roku przez przewody i złącza z systemu ubywa ok. 10 do 15 proc. czynnika.


Wskazuje to, iż już po trzech latach wydolność do ochładzania wnętrza samochodu ulega dużemu ograniczeniu. A więc ich skuteczność posiada ogromne znaczenie dla strat w całym układzie klimatyzacyjnym.
2020/01/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.