Czy wybór wózka widłowego to prosta rzecz? Na co zwrócić uwagę? Lepszy będzie używany czy nowy?

Własny biznes to duże wyzwanie. Wiele osób zapewne pomyśli od razu o kwestiach finansowych, natomiast to tylko jedna sprawa. Drugim wyzwaniem jest ogromna ilość decyzji, które musimy podejmować co dzień.


Nawet przy wybieraniu odpowiedniego sprzętu trzeba przemyśleć różne za i przeciw aby dokonać dobrego wyboru. Tak jest choćby przy wybieraniu wózka widłowego.

Kiedy przeczytasz już poniższy tekst, to dodatkowo zobacz także co zawiera rekomendowana witryna (http://www.termas.pl/), gdyż prezentuje ona tak samo interesujące sprawy.

Który wybrać? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Profesjonalny wózek widłowy
Bloger: Michael Gil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po pierwsze zastanówmy się czy interesują nas nowe czy używane wózki widłowe. Dla części osób może się taka decyzja wydać prosta jednak tak naprawdę lepiej to dobrze przemyśleć. Sporo zależy od kwoty, jaką możemy wydać natomiast to nie wszystko. Może się bowiem okazać, że w tej samej kwocie dostaniemy dobrej firmy używany wózek, lecz też nowy jednak niskiej półki. Trzeba zobaczyć jak wygląda kwestia gwarancji, ponieważ możemy się niemile zdziwić gdy dowiemy się ile kosztuje naprawa tego typu używanego sprzętu pogwarancyjnego. Z drugiej strony nowy sprzęt słabej jakości może nie spełnić naszych oczekiwań i być mniej wydajny.

Dobrze zastanowić się czy wybrać wózek elektryczny, a może z silnikiem diesla lub LPG.

Jeżeli sądzisz, że tutaj są ciekawe wiadomości, to zobacz też inne szerokie opracowanie (http://magross.pl/molykote/pasty-smarne/) opisywanej tematyki. Tam także odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Należy brać pod uwagę to gdzie będzie używany ten pojazd. Pod dachem, gdy chodzi o hale i magazyny musimy korzystać z wózka elektrycznego bo nie wytwarza on spalin, a co się z tym wiąże nie stwarza zagrożenia dla zatrudnionych pracowników w takich miejscach. Z kolei diesel używany jest w miejscach otwartych dlatego, iż emituje on szkodliwe dla zdrowia spaliny. Dobrym kompromisem może być sprzęt z instalacją LPG dlatego, iż może być wykorzystywany tak w pomieszczeniach zamkniętych jak również na świeżym powietrzu. Z tego powodu należy przemyśleć do jakiego rodzaju prac taki sprzęt jest nam najbardziej potrzebny. JeśliJeżeli chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź .

Kolejna istotna rzecz to udźwig. Taki parametr jest bardzo ważny gdyż z reguły zależy nam ażeby wózek widłowy był w stanie podnieść jak największą ilość rzeczy. Jednak trzeba pamiętać, iż to co podaje nam producent to zazwyczaj udźwig, jaki ma sprzęt w konkretnych okolicznościach, z konkretnym środkiem ciężkości jak również zasięgiem wysokości nie większym niż trzy metry. Tak naprawdę jednak gdy parametry zmieniają się to i sam udźwig jest już mniejszy. Dlatego trzeba sprawdzić jak wygląda wykres spadku udźwigu przy zmianie danych parametrów. Dobrze jest zwrócić na to uwagę.
2020/04/09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.