Jakim sposobem kupić kamery dla sportowców?

Szaleństwa na desce – w zimie i w lecie – możemy uwiecznić na filmie. Nowatorskie możliwości są coraz większe, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można kupić całkiem fachowy sprzęt. Kupując kamerę, zazwyczaj trzeba oznaczyć jej cel. Jeżeli potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy szukać w konkretnych modelach.

Wiadomo, że koszt jest najczęściej istotną przeszkodą, ale w tym wypadku też trzeba określić, jak profesjonalny sprzęt kupujemy. Kamera do robienia w pewnym sensie portfolio sportowych osiągnięć musi być naturalnie lepsza niż ta, która ma służyć jedynie pamiątkom z wypadów w góry. Istotne jest to, gdzie mamy w planach zamieszczać filmy. Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, ale to HD zwiększa możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, zazwyczaj warto kupować wodoodporne modele. Nie ukrywajmy, że musimy je dobierać do rodzaju dyscypliny. Inną kamerę kupią rolkarze, a inną motocykliści. Kamera mocowana do kasku, w górach bez wątpienia musi być trwała.

Kamera GoPro Hero3
Na podstawie danych z: http://kamerynakask.pl/
Oczywiście typ mocowania ma tu spore znaczenie, bo kamery narciarskie z kolei można przypiąć do okularów. Do motorowych ekscesów idealnym rozwiązaniem może okazać się kamera GoPro HD HERO2, jednak na deskorolkę możemy wybrać już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, możemy kupić też szerokokątne – specjalnie do szerokich ujęć. Oferta jest spora (szerzej tu: ).

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak zaprojektowane dla amatorów, stąd też są adresowane do fanów mocnych wrażeń i sportów ekstremalnych. Niełatwo ukryć, że producenci często koncentrują się głównie na tym, że najlepsze nagrania to te, szczególnie dynamiczne.

Jeżeli zamierzasz sprawdzić rzetelność danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj info u źródła (http://www.vectorsoft.pl/bricscad/) a uzyskasz stuprocentową gwarancję w tej sprawie.

Wtedy też nie widać pomyłek i wielu wad, bo liczy się wrażenie. Warto też kupować sprzęt z opcją zapisywania trasy zjazdowej, dzięki GPS-owi, który może być wbudowany w kamerę. Całość zależy od ograniczeń cenowych, bo bywają kamery faktycznie skierowane są głównie do hobbystów.
2020/07/21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.