Nie masz zielonego pojęcia, co możesz zrobić ze sobą po maturze? A może alternatywna ścieżka kariery?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach młodzi ludzie z pewnością nie mają zbyt prosto w życiu - teraz żyjemy w czasach, w których niestety coraz ciężej jest znaleźć dobrą pracę, szczególnie bezpośrednio po studiach czy maturze.


Daliśmy sobie wmówić, iż studia są najważniejsze i dają nam przepustkę do lepszego życia i zdobycia lepszej pracy, jednakże z nieprawdziwością tego zdania co roku zderzają się tysiące młodych Polaków, dla których po prostu nie ma żadnego miejsca na rynku pracy - a jeżeli pracodawcy już zdecydują się na zatrudnianie młodych Polaków to bez wątpliwości nie na umowy o pracę, ale na tak zwane śmieciówki, od których nie odprowadza się praktycznie żadnych składek.

studenci na zajęciach
Bloger: noderat
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Coraz więcej osób przekonuje się praktycznie każdego dnia, że studia tak naprawdę niedużo dają - a bez wątpliwości nie tyle, ile dawały w czasach młodych naszych rodziców. Co zatem robić w życiu i jaką ścieżkę kariery obrać dla siebie? Okazuje się, że często młodzi ludzie zastanawiają się nad porzuceniem studiów i zdobyciem tak zwanego fachu w ręku w pewien inny sposób.

Czy zadziwił Cię prezentowany artykuł? Aby zgłębić temat wejdź tu i poznaj więcej szczegółów - zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

Niejednokrotnie dziewczyny wybierają na przykład zawód kosmetyczki lub fryzjerki, bo z perspektywy młodej dziewczyny ma to właściwie same plusy - można robić w życiu to, co się lubi, szkolenia zazwyczaj nie trwają długo i można praktycznie od razu zacząć zarabianie, a w dodatku jeżeli dziewczyna jest naprawdę dobra, na pewno może całkiem dobrze zarobić. Więcej informacji: polecany układ napędowy

Co jednakże z chłopcami? Oni mają z pewnością większe pole do popisu. Obecnie zwłaszcza polecana jest praca z drewnem, które wraca do łask. Jeśli wiesz, czym jest obrabiarka CNC albo potrafisz naprawić układ napędowy w obrabiarce do drewna, oczywiście gdzieś znajdziesz odpowiednią pracę.

Czytasz teraz bardzo interesujący tekst, więc zapewne zaciekawi Cię też ten udostępniony tu (http://www.termas.pl/pl-pl/remonty-piecow) materiał - on również jest warty Twojego zainteresowania.

Coraz więcej firm specjalizuje się w świadczeniu tego rodzaju usług, więc nic nadzwyczajnego, że poszukują wysoko wykwalifikowanych pracowników - a żeby móc pracować w tego typu miejscu, bynajmniej nie musisz mieć ukończonych żadnych studiów.


uczniowie, szkoła
Bloger: Laurie Sullivan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wystarczy, że zamiast liceum wybierzesz odpowiednią szkołę techniczną, a wiedza na temat tego, co to jest obrabiarka CNC praktycznie sama wejdzie Ci do głowy- obrabiarka cnc . Układ napędowy takiej maszyny po kilku latach szkoły także nie będzie miał przed Tobą praktycznie żadnych tajemnic.Jeśli wciąż się wahasz, daj sobie parę dni na podjęcie końcowej decyzji, co zrobić ze sobą po maturze czy po szkole. Jedno jest pewne - bez wątpienia powinieneś kierować się przede wszystkim swoimi zainteresowaniami i tym, co kochasz robić w życiu najbardziej.
2021/04/30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.