Jak odbywa się regeneracja głowicy samochodowej? Sprawdź, zanim pojedziesz do warsztatu

Jednym z kluczowych komponentów silnika jest jego głowica. Jej najważniejszym zadaniem jest zamykanie komory spalania i stanowienie korpusu dla mechanizmów rozrządu.

Co więcej zakładane są w niej wszelkiego typu czujniki oraz przechodzi przez nią szereg kanałów, np. chłodniczych. Dlatego, gdy ulegnie jakiejś usterce, konieczne jest przeprowadzenie regeneracji głowicy, a jedno z działań to planowanie głowic Wrocław. Na czym dokładnie polega regeneracja?

pod maską samochodu
Bloger: Yahya S.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zaczyna się od sprawdzenia szczelności płaszcza wodnego, co jest jedną z bardziej poważnych usterek.

Jeżeli jesteś zdania, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na stronie (http://www.jarecki-dpfserwis.pl/czyszczenie-dpf-szczecin) analogiczne informacje - na pewno równie będą dla Ciebie wartościowe.

Jeżeli wykryje się nieszczelności, wymagane jest usunięcie tych defektów wykorzystując do tego metodę spawania. Poza spawaniem mogą być niezbędne także inne działania, między innymi wymiana gniazd zaworowych, oczyszczanie głowic czy toczenie bębnów hamulcowych, aby każdy pojedynczy element silnika pracował poprawnie oraz nie prowadził do kolejnych, znacznie poważniejszych do naprawy awarii. W sytuacji gdy bowiem nie zajmiemy się pierwszym defektem, może się zdarzyć, że trudności będą się pogłębiać, aż końcowe koszty naprawy głowicy silnika nas przerażą. Zatem, gdy tylko spostrzeżemy, iż coś działa nie tak, jak trzeba, z miejsca powinniśmy pójść do warsztatu samochodowego.

Inne artykuły

Intensywne opady śniegu i duży mróz to najgorsi wrogowie każdego jednego kierowcy

skarpety na opony
Bloger: Jeena Paradies
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Podróżowanie w takich warunkach okazuje się nie tylko skomplikowane, ale nieraz wręcz niemożliwe.


Doskonale wiedzą o tym Ci z nas, którzy mieszkają na obszarach górskich.


By nareperować uszkodzoną głowicę nie można tak po prostu zacząć działań, gdyż na początek należy rozłączyć wszelkie dochodzące do niej przewody oraz inne połączenia. Potem zdejmowana jest pokrywa zaworów. Odkręcane są śruby, a jeżeli konieczny jest montaż nowej głowicy, trzeba wyposażyć ją we właściwe mechanizmy. Nowa głowica musi zostać przykręcona za pomocą nowych szpilek głowicy, gdyż poprzednie nie nadają się do ponownego użytku. Śruby ulegają rozciągnięciu, a ich wykorzystanie mogłoby spowodować dużą awarię, o ile w ogóle mogłyby zostać użyte. Po wskazanych pracach regeneracyjnych należy jeszcze zalać silnik nowym olejem, a także wymienić stary filtr oleju.

Jeśli przedstawionymi działaniami zajmie się profesjonalny warsztat samochodowy, np.

Przeczytaj więcej w tym omówieniu (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-gliwice) i przestudiuj analizowane zagadnienie też z innej perspektywy - one niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

z tej strony, wszystko będzie przeprowadzone szybko i będzie działać, jak należy. Na naprawach auta nie można oszczędzać, gdy chcemy nim bezpiecznie jeździć, w innym wypadku już pierwsza przejażdżka może się nie skończyć dla nas odpowiednio.
2021/05/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.